Kompresör Ekipmaları

FE Serisi

 

Filo Emiş Valfleri

 

Emiş valfleri, hava akışının kontrol edildiği bileşendir. Pnömatik kontrol sistemi sayesinde kompresörü yükte olduğu zamanlar vida grubunun havayı düzenli olarak emmesini, kompresör boşta olduğu zamanlarda sistematik bir şekilde havanın girişini engellemeyi sağlar.

Filo emiş valileri, 40 yıllık şirket deneyim ve tecrübesi ve uzman kadrosuyla tamamen mühendislik hesaplarına dayalı olarak dizayn edilmiştir. 0,25 m3 den 25 m3 e kadar bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilmektedir.

 

M.P.V. Serisi

 

Filo Minimum Basınç Valfi

 

Vidadan gelen hava-yağ karışımı yağ deposuna girer ve yağ deposudan seperatör yardımıyla hava yağdan ayrıldıktan sonra, minimum basınç valfine gelir.

Ayarı önceden yapılmış olan minimum basınç valfi yağ deposunda havayı belirli bir basınç değerine ulaşmadıkça geçirmez. Belirli basınca kadar kapalı kalması sistemin yağlanmasını da sağlar. Minimum Basınç Valfi aynı zamanda yağ deposuna girecek ters yönde bir hava basıncını engellemiş olur.

 

FCU Serisi

 

Filo kompakt üniteler, doğrudan vida grubu ile yağ deposu arasında entegre bağlantı kuran modellerdir. Bu özel kompakt üniteler montajı ve bakımı kolay, uzun ömürlü, az yer kaplayan bir sisteme sahiptir. Vida grubu ve seperatör takozu ile seperatör deposu arasında kısa bağlantılar kurarak, bağlantılarda güvenliği ve sızdırmazlığı artırdığı gibi, makinanın maksimum verim ve kapasitede de çalışmasını sağlamaktadır.

 

Bütünleşik kompakt ünite: Filo kompakt üniteler; vida, seperatör deposu, emiş grubu, minimum basınç valfi, termostatik valf, yağ, seperatör ve hava filtresini içinde bulundurduğu monobloke bir yapıdır.

Sessiz çalışma: Hortum gibi ara bağlantılann kalkması ve döküm seperatör gövdenin özel iç dizaynı sayesinde ses seviyesi minimize edilmiştir.

Yüksek verim uzun çalışma ömrü: Yeni nesil vida ünitesi ile yüksek kalite ve uzun çalışma ömrü sağlamasıyla beraber, özel dizayn edilen seperatör depolan maksimum verim ve performans sağlar.

Kolay sökülebilme: Kompakt ünitelerimiz kolay monteyi sayesinde vida, emiş grubu, seperatör - yağ takozu vb. gibi parçalar bakım, revizyon gibi işlemlerde kolayca değişim yapılıp takılabilinir.

Güvenlik önceliklidir: Seperatör deposuna üstünde bulunan emniyet valfi, kompakt ünitenin maksimum çalışma basıncının üzerine çıkmasını engelleyerek hem ünitenin hem de çalışma güvenliğini garantiye alır. Ünitenin tamamında güvenliği tescilllenmiş malzemeler kullanıldığı gibi tüm üniteler çalışma basıncının 1,5 katı teste tabi tutulmuştur.

Pratik yağ takibi: Seperatör deposunun üzerinde bulunan yağ seviye göstergesi ile kolay bir şekilde yağ seviyesi gözlenebilinir. Yağ doldurma ve boşaltması pratik olacak şekilde tasarlanmıştır.

Çok yönlü montaj yapısı: Simetrik yapısı sayesinde ünitenin her iki tarafından da müdahale edilebilinir. Yağ doldurma boşaltma gibi işlemleri tek tarafından yapmak zorunda kalmazsınız.

Bağlantı elemanlarını azaltır: Bağlantı ve hortum elemanlarının az kullanılması sayesinde ileride oluşabilecek yağ kaçağı olasılığı minimize eder.

 

FKT- FCKT serisi

 

Filo Seperatör Takozu

 

Filo yağ-seperatör takozları, yağ filtrelerini ve spin on tipi hava separatorterini tek bir takoz üstünde toplayan , içinde minimum basınç vafflni ve termostatik valfi de barındıran tek parça bir yapıdır.

Düşük maiyetinin yanı sıra daha az yer kaplayan daha az bağlantı gerektiren dolasıyla kaçak riskini minimize eden, montajı oldukça basit flanşlı yada flanşsız kullanabilme İmkanı varan bir sisteme sahiptir.

3 hp dan 20 hp ye kadar sıkıntısız bir şekilde kullanılabilir.

 

FW Serisi

 

​Filo veya Valfi

 

Veya valfi, sistemden aldığı havayı istenilen şarta uygun yönlendirme yapılmasını sağlayan valflerdir. İki basınçlı hava girişinin bir tarafından giriş yapıldığında diğer taraf için çıkışın açıldığı sistemlerdir.

Kompresörlerde daha çok tahliye valfi veya kumanda valfı olarak da bilinir. Kompresör boşa geçtiği zaman seperatör deposundaki havanın sistemli bir şekilde boşaltılmasını sağlar. Havanın boşaltılması kompresör tekrar yüke girdiğinde vida ünitesinin yükte kalmasını engeller.